Thursday, March 24, 2005

Son Senaryo

60. DAKİKA

SAHNE 1:
Su erkek arkadaşının oturduğu apartmanın önüne arabasını park edip apartmana girer ve asansörle beşinci kata çıkar, kapının önüne gelir ve kapıyı çalar. Erkek arkadaşı Tardu kapıyı açmaz ve Su, Tardu’nun evde olduğundan emin bir şekilde kapıyı çalmaya devam eder.
Ortada ters giden bir şeyler olduğunu düşünmektedir. Su, Tardu evde olduğunu biliyorum kapıyı aç diye bağırır.
SAHNE 2:
Su kapıyı çalarken Tardu Su’nun en yakın arkadaşı Defne ile yataktadır ve panik halinde yataktan kalkar. Tardu üzerini toplarken ne yapması gerektiğini düşünür. Defne’ye dışarıdakinin Su olduğunu ve bir an önce bir şeyler yapmaları gerektiğini söyler. Tardu’ nun akılına bir fikir gelir. Tardu Defne’ye tuvalete gitmesini ve Su evden gidene kadar orada hiç ses çıkarmadan durması gerektiğini söyler. Defne tuvalete gider ve orada sessiz bir şekilde beklemeye başlar. Bu arada Tardu Su’ya kapıyı açacağını o anda tuvalette olduğunu söyler ve birkaç dakika içinde kapıyı açar. Tardu’nun ilk düşüncesi Su’yu bir an önce evden çıkmaya ikna etmek ve bu olayın içinden kolayca sıyrılmaktır. Tardu kapıya doğru yöneldiğinde kapının önünde Defne’nin ayakkabılarını görür ve onları saklar ardından kapıyı açar.
SAHNE 3:
Tardu kapıyı açtıktan sonra Su’nun çok sinirli olduğunu görür, Su Tardu’ya bağırarak neden kapıyı geç açtığını sorar. Tardu ona tuvalette olduğunu söyler, Su buna inanmaz ve Tardu’ya neler olduğunu anlatması gerektiğini söyler. Su, Defne ile Tardu’nun arasında bir ilişki olduğundan şüphe duymaktadır ve Tardu’ya Defne ile aralarında ne olduğunu sorar. Bu konuyla ilgili duyumlar aldığını söyler. Tardu tüm bunları yalanlar fakat Su kararlıdır ve olayları açığa çıkartmak için Tardu’ya sürekli Defne ile aralarında ne olduğuna yönelik sorular sorar. Aralarında bir gerginlik olur ve kavga etmeye başlarlar.
SAHNE 4:
Su ve Tardu kavgalarına mutfakta devam ederken Su’nun gözüne mutfak bankosunda duran kenarında ruj izi olan bir kadeh ve boş bir şarap şişesi takılır. Su daha bunun hesabını Tardu’ya soramadan banyodan geldiğini düşündüğü bir ses duyar ve artık evde başka birinin daha olduğuna emin bir şekilde Tardu’ya Defne’nin evde olup olmadığını sorar. Tardu hala her şeyi inkâr etmektedir. Su artık iyice sinirlenmiştir.
SAHNE 5:
Su ve Tardu mutfakta kavga ederlerken Defne banyoda panik halinde dolanmaktadır ve ne yapması gerektiğini düşünmektedir. Bu arada Defne yanlışlıkla banyodaki sabunluğu düşürür.
SAHNE 6:
Mutfakta kavga ederlerken banyodan gelen sesi duyan Su Defneye dışarı çıkması için bağırır. Sinir krizine giren Su mutfak bankosunda duran her şeyi yere fırlatır ve kırar. Tardu Su’yun sakinleşmesi için Su’yun yanına doğru gider bu arada Su eline bankoda duran boş şarap şişesini almıştır ve şişeyi Tardu’ nun kafasında kırar. Tardu kafası kanlar içinde yere yığılır. Su yaptıklarına inanamaz ve donar kalır.
SAHNE 7:
Defne tam bu olaylar olurken banyodan çığlık çığlığa çıkar ve yerde kanlar içinde yatan Tardu’yu görür. Su elinde kırık şarap şişesiyle mutfak bankosunun yanında yerde sessiz bir şekilde oturmaktadır. Defne Su’nun yanına gider ve kendine gelmesi için Su’ya tokat atar. Su kalkar ve Defne’ye her şeyinin onun yüzünden olduğunu ve bu olayı birlikte halledeceklerini aksi takdirde her şeyi defnenin üzerine atacağını söyler. Defne bu arada Tardu'nun hayatta olup olmadığını kontrol eder ve nefes almadığını fark eder defnede su da Tardu'nun öldüğünü düşünmektedir. Defne polise gitmeleri için Su’yu ikna etmeye çalışır fakat başaramaz. Su bu olayı başka bir şekilde halletmeye kararlıdır ve hapse girmek istememektedir. Su Defne’yi kolundan sürükleyerek evden çıkartır. Tardu evde kalmıştır. Defne ve Su arabaya binerek Tardu’nun apartmanının önünden ayrılırlar.
SAHNE 8:
Su nereye gittiğini bilmez bir şekilde arabayı sürmektedir bir yandan da Defne ile tartışırlar. Defne Su ile gelmek istemediğini bu olayı bu şekilde çözemeyeceklerini Su’ya anlatmak ister fakat Su hiçbir şekilde ikna olmaz ve kafasında Tardu’nun cesedinden kurtulmak için çeşitli senaryolar yazar. Olayların gidişatından dolayı endişe duymaktadır ve iyiden iyiye panikler. Defne, Su’yun yanından kurtulmak ve bu olaydan sıyrılmak için yollar aramaktadır.
SAHNE 9:
Arabayı kullanırken Su, Defne’ye aklından yazdığı Tardu’dan kurtulma senaryoları anlatmaya başlar.
SAHNE 10:
Bu senaryolardan ilki Tardu’yu şehirden uzak bir ormana götürüp, orada onu gömmektir. Bu şekilde Tardu’nun cesedinden kurtulacaklarını düşünmektedir.
SAHNE 11:
Bu senaryolardan ikincisi, Tardu’nun battaniyeye sarılmış cesedini denize atmak ve bu şekilde kurtulmaktır.
SAHNE 12:
Bu senaryolardan üçüncüsü, Tardu’nun cesedini şehirden uzak bir yerde yakmak ve bu şekilde kurtulmaktır.
SAHNE 13:
Bütün bu senaryoları duyan Defne dehşete kapılmıştır. Su’ ya delirdiğini söyler ve avazı çıktığı kadar bağırarak kendisini bırakmasını söyler. Su, Defne’nin bu bağırıp çağırmalarına duyarsızdır. Su’dan hiçbir tepki alamayan Defne iyiden iyiye panikler ve araba kullanan Su’ya doğru yönelir, Su’yu sarsarak arabayı durdurmasını söyler. Su, Defne’yi ittirir ve bu işte beraber olduklarını ve bu iş bitene kadar arabadan inemeyeceğini bağırarak söyler. Bunun üzerine Defne, direksiyona müdahale eder ve arabayı kendi durdurmaya çalışır. Bu müdahalenin neticesinde Su, direksiyonun hâkimiyetini kaybeder. Araba sağa, sola yalpalamaya başlar.
SAHNE 14:
Direksiyon hâkimiyetini kaybeden Su, durmak zorunda kalır. Arabanın durmasını fırsat bilen Defne, arabadan hızlı bir şekilde iner, arabanın önünden geçerek, şuursuz bir şekilde yola atlar. Bu arada Su, Defne’nin arkasından bağırmakta, geri dönmesini söylemektedir.
SAHNE 15:
Yoğun ve hızlı bir trafiğin aktığı yola atlayan Defne’ye hızla gelen bir araba çarpar. Defne kanlar içinde yere yığılır. Bu sahneyi gören Su, şoktadır.
SAHNE 16:
Karşılaştığı bu sahne karşısında şoka giren Su, ne yapacağını bilememektedir. Bir süre baka kalır, gözlerinden yaşlar akmaya başlar ve gaza sonuna kadar basarak oradan uzaklaşır.
SAHNE 17:
Araba kullanan Su, bilinçsiz ve şuursuz bir şekilde gitmektedir. Gözyaşlarına hakim olamamaktadır. Ne yapacağını düşünmektedir. İşler çok karışmıştır ve kendini, iki insanın ölümünden sorumlu hissetmektedir. Bağırarak, her şey benim suçum der.
SAHNE 18:
Arabayla şuursuz bir şekilde giden Su, bir süre arabayı bu şekilde kullanır. Onun için son çarenin kendini öldürmek olduğunu düşünür. Bunu düşünürken, bir köprünün üzerinden geçtiği fark eder. Sağa çeker ve arabadan iner. Kendini köprüden atıp, öldürmeyi düşünmektedir.
SAHNE 19:
Arabadan inen Su, Köprünün kenarına doğru ilerler, korkuluklara yaklaşır, aşağıya bakar. Gözlerini kapar, kendini atmayı düşünür. Yapamaz.
SAHNE 20:
Yapamayacağını anlayan Su, arabaya geri döner ve Tardu’nun evine doğru ilerler.
SAHNE 21:
Tardu’nun evine varan Su, arabandan çıkar, apartmanın önünde durur. Bütün gün yaşadıkları film şeridi gibi hızlı bir şekilde gözlerinin önünden geçer. Duyduğu üzüntünün etkisiyle, gözyaşlarına hakim olamaz, ağlamaya başlar. Tardu’yu öldürmenin ve Defne’nin ölümüne sebebiyet vermenin pişmanlığı üzerindedir. Apartman merdivenlerini ağır ağır çıkar, Tardu’nun kapısına ulaşır.
SAHNE 22:
Tardu’nun kapısına gelen Su, Tardu’nun kapısını açar içeri girer. Cesedi bıraktığı mutfağa doğru ilerler. Tardu yoktur. Panikleyen Su, bütün eve bakar, ama Tardu yoktur. Tardu nerde der ve o anda ölmediğini anlar.

5 Comments:

Blogger morislando0518 said...

Make no mistake: Our mission at Tip Top Equities is to sift through the thousands of underperforming companies out there to find the golden needle in the haystack. A stock worthy of your investment. A stock with the potential for big returns. More often than not, the stocks we profile show a significant increase in stock price, sometimes in days, not months or years. We have come across what we feel is one of those rare deals that the public has not heard about yet. Read on to find out more.

Nano Superlattice Technology Inc. (OTCBB Symbol: NSLT) is a nanotechnology company engaged in the coating of tools and components with nano structured PVD coatings for high-tech industries.

Nano utilizes Arc Bond Sputtering and Superlattice technology to apply multi-layers of super-hard elemental coatings on an array of precision products to achieve a variety of physical properties. The application of the coating on industrial products is designed to change their physical properties, improving a product's durability, resistance, chemical and physical characteristics as well as performance. Nano's super-hard alloy coating materials were especially developed for printed circuit board drills in response to special market requirements

The cutting of circuit boards causes severe wear on the cutting edge of drills and routers. With the increased miniaturization of personal electronics devices the dimensions of holes and cut aways are currently less than 0.2 mm. Nano coats tools with an ultra thin coating (only a few nanometers in thickness) of nitrides which can have a hardness of up to half that of diamond. This has proven to increase tool life by almost ten times. Nano plans to continue research and development into these techniques due to the vast application range for this type of nanotechnology

We believe that Nano is a company on the move. With today�s steady move towards miniaturization we feel that Nano is a company with the right product at the right time. It is our opinion that an investment in Nano will produce great returns for our readers.

Online Stock trading, in the New York Stock Exchange, and Toronto Stock Exchange, or any other stock market requires many hours of stock research. Always consult a stock broker for stock prices of penny stocks, and always seek proper free stock advice, as well as read a stock chart. This is not encouragement to buy stock, but merely a possible hot stock pick. Get a live stock market quote, before making a stock investment or participating in the stock market game or buying or selling a stock option.

2:45 PM  
Blogger eddyhuron69188449 said...

I read over your blog, and i found it inquisitive, you may find My Blog interesting. My blog is just about my day to day life, as a park ranger. So please Click Here To Read My Blog

10:23 PM  
Blogger dwainlangley62102142 said...

While you read this, YOU start to BECOME aware of your surroundings, CERTIAN things that you were not aware of such as the temperature of the room, and sounds may make YOU realize you WANT a real college degree.

Call this number now, (413) 208-3069

Get an unexplained feeling of joy, Make it last longer by getting your COLLEGE DEGREE. Just as sure as the sun is coming up tomorrow, these College Degree's come complete with transcripts, and are VERIFIABLE.

You know THAT Corporate America takes advantage of loopholes in the system. ITS now YOUR turn to take advantage of this specific opportunity, Take a second, Get a BETTER FEELING of joy and a better future BY CALLING this number 24 hours a day.
(413) 208-3069

1:54 PM  
Blogger Sedat Bayrak said...

Raslantı eseri karşılaştığım blogda senaryo olduğunu bilmeden okuduğum paragraf kanımı dondurdu gerçekten. 5 sene olmuş bunu yazalı. Umarım gerçekleştirme fırsatı bulmuşsundur.

4:07 AM  
Blogger Alphan Aksoylar said...

Vayyy, aksiyon, gerilim, duygusal patlamalar, herşey var, gerçekten "mügemmel"...

6:59 AM  

Post a Comment

<< Home